60W grey linear LED luminaire with PIR sensor LOTA100_UGR<19_SENS
Code: 6004700098
Model: LOTA100_60W_G_LED_UGR_SENS
Oblong, linear LED luminaire, hung on cables (max 1m long cables) or attached to the ceiling. Constant power electronic power supply. Housing: extruded anodized aluminum. End caps: extruded aluminum. The luminaire is painted with powder paint. Lens: Polycarbonate. Complete with PIR sensor. Sensor maximum height 3,5m. Workplane 100°, 8m from sensor. Can be produce with 3000, 4500 or 6000K LED.
| Power: | 60 W |
| Total power: | 59,73 W |
| Kelvin: | 3000, 4500, 6000 Kelvin |
| Luminaire efficiancy: | 95,42 lm/W |
| Luminaire luminous flux: | 5700 lm |
| Beam angle: | 110° |
| Color rendering index (CRI): | ≥80 |
| Unified Glare Rating (UGR) | <19 |
| Protection class IK: | IK05 |
| Type of protection IP: | IP40 |
| LED Brand: | BRIDGELUX |
| Driver: | LF-GMR060YSII1500H |
| Rated median usefull life: | 50000 L90/B10 25⁰C |
| Dimensions: | 1745x35x67 mm |
| Weight: | 1.952 kg |
| Waranty (months): | 12 |
| Modification: | With motion sensor |
